Hoppa till innehåll
Hälsovarning: Denna produkt innehåller nikotin som är ett mycket beroendeframkallande ämne.
VELO Crispy Peppermint – pris och jämförelse hos 24 butiker

VELO Crispy Peppermint

Nikotinpåse Slim

VELO Crispy Peppermint är en tobaksfri nikotinpåse i slim-format med en nikotinhalt på 14,3 mg/g, motsvarande 10 mg per påse. Smaken är Pepparmint och mint. Varje dosa innehåller 20 påsar à 0,7 g. Produkten tillverkas av BAT.

Lägsta pris per dosa
34,98 kr 34,98 kr Priset är normalt just nu

Priser hos 9 butiker

Lägsta pris:
Snuset
Snuset
4,6
Fri frakt · 2 storlekar
34,98 kr 34,98 kr /dosa
1 · +29,00 kr
68,90 kr 39,90 kr /dosa
Haypp
Haypp
4,7
Fri frakt · 3 storlekar
35,99 kr 35,99 kr /dosa
1 · +39,90 kr
81,89 kr 41,99 kr /dosa
5 · fri frakt
42,00 kr 42,00 kr /dosa
Nettotobak
Nettotobak
4,8
Fri frakt · 4 storlekar
35,99 kr 35,99 kr /dosa
1 · +39,90 kr
81,89 kr 41,99 kr /dosa
5 · fri frakt
42,00 kr 42,00 kr /dosa
30 · fri frakt
39,00 kr 39,00 kr /dosa
Billigsnus
Billigsnus
4,6
Fri frakt · 3 storlekar
36,80 kr 36,80 kr /dosa
10 · fri frakt
36,99 kr 36,99 kr /dosa
30 · fri frakt
37,00 kr 37,00 kr /dosa
Snusbolaget
Snusbolaget
4,8
Frakt fr. 20 kr · 4 storlekar
37,98 kr 35,99 kr /dosa
1 · +39,90 kr
85,89 kr 45,99 kr /dosa
5 · +19,90 kr
46,98 kr 43,00 kr /dosa
30 · fri frakt
39,00 kr 39,00 kr /dosa
NetSnus
NetSnus
4,3
Frakt fr. 59 kr · 4 storlekar
40,47 kr 38,50 kr /dosa
1 · +59,00 kr
106,00 kr 47,00 kr /dosa
5 · +59,00 kr
55,80 kr 44,00 kr /dosa
10 · +59,00 kr
44,80 kr 38,90 kr /dosa
citygross
citygross
1,5
Frakt fr. 49 kr · 2 storlekar
45,80 kr 40,90 kr /dosa
1 · +49,00 kr
92,95 kr 43,95 kr /dosa
mathem
mathem
3,2
Frakt fr. 9 kr
48,30 kr 47,40 kr /dosa
Gonic
Gonic
Frakt fr. 49 kr
87,49 kr 38,49 kr /dosa

Senast uppdaterad: 25 aug. 2026. Pris per dosa inkluderar frakt för ett enskilt köp när "inkl. frakt" är aktivt.

Prisutveckling för VELO Crispy Peppermint

Priset på VELO Crispy Peppermint har varierat mellan 32,90 kr och 35,98 kr per dosa de senaste 30 dagarna. Genomsnittligt pris under perioden är 34,46 kr. Lägsta historiska pris är 0,72 kr (25 april 2026).

Laddar...

Specifikationer för VELO Crispy Peppermint

Format
Slim
Påsar/dosa
20 st
Vikt
14 g
Nikotin
14.3 mg/g
Nikotin/påse
10 mg
Styrka
Smak
Pepparmint
Tillverkare
BAT
EAN
5715345008387

Om VELO Crispy Peppermint

VELO Crispy Peppermint är en tobaksfri nikotinpåse i slim-format med en nikotinhalt på 14,3 mg/g, motsvarande 10 mg per påse. Smaken är Pepparmint och mint. Varje dosa innehåller 20 påsar à 0,7 g. Produkten tillverkas av BAT.

Produkten säljs hos 14 butiker i jämförelsen. Priset per dosa varierar mellan 35,59 kr och 47,40 kr, med ett genomsnitt på 39,04 kr. Lägsta pris just nu är 35,59 kr hos Billigsnus (50-pack). Tillgängliga packstorlekar är 1-pack, 5-pack, 10-pack, 30-pack och 50-pack. Priset har ökat med ~259 % senaste 30 dagarna.

VELO Crispy Peppermint hör till styrkenivån stark i VELOs nikotinpåssortiment.

Vanliga frågor om VELO Crispy Peppermint

Hur många påsar finns det i en dosa VELO Crispy Peppermint?

En dosa VELO Crispy Peppermint innehåller 20 påsar à 0.7 g (totalt 14 g).

Vilken nikotinhalt har VELO Crispy Peppermint?

VELO Crispy Peppermint har en nikotinhalt på 14.3 mg/g, vilket motsvarar ungefär 10 mg nikotin per påse.

Vilket format har VELO Crispy Peppermint?

VELO Crispy Peppermint finns i slim-format, ett populärt format för tobaksfria nikotinpåsar.

Var kan jag jämföra priser på VELO Crispy Peppermint?

Snuspriser.se listar priser på VELO Crispy Peppermint hos 9 butiker. Priserna uppdateras dagligen.

Hur förvaras nikotinpåsar?

Nikotinpåsar bör förvaras svalt och torrt, gärna i kylskåp, för bästa hållbarhet och smak. Undvik direkt solljus och höga temperaturer. En oöppnad dosa håller normalt ett år eller längre.

Du kanske också gillar

Fler nikotinpåsar från VELO